Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы башлыгы Катарның Россия Федерациясендәге Гадәттән тыш һәм Тулы вәкаләтле илчесе белән очрашты

2024 елның 14 октябре, дүшәмбе

Мәскәүдә Премьер-министр урынбасары – Татарстан сәнәгать һәм сәүдә министры Олег Коробченко белән Катар Дәүләтенең Россиядәге Гадәттән тыш һәм Тулы вәкаләтле илчесе Әхмәд Бине Насер Бин Джасимом Аль-Тани белән очрашты.

Олег Коробченко республиканың сәнәгать потенциалы турында сөйләде һәм Катар делегациясенең Татарстандагы чараларда актив катнашуын билгеләп үтте.

«Татарстан Катар дәүләте белән хезмәттәшлек итәргә тели, – дип билгеләп үтте министр. – Кызганычка каршы, тышкы сәүдә әйләнеше безнең республика белән Катар арасындагы үсеш өчен булган барлык потенциалны чагылдырмый».

Очрашуда яклар хезмәттәшлек перспективалары, 17-20 декабрьдә Катарга планлаштырылган бизнес-миссия һәм башка мәсьәләләр турында фикер алыштылар.

Мондый очрашулар «Халыкара кооперация һәм экспорт» илкүләм проекты бурычларын тормышка ашыруга юнәлдерелгән.