Марат Миңнебаев Кения Республикасының Россия Федерациясендәге Гадәттән тыш һәм тулы вәкаләтле илчесе Бенсон Генри Оума Огуту белән очрашты

2021 елның 30 июле, җомга

Бүген Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры урынбасары Марат Миңнебаев Кения Республикасының Россия Федерациясендәге Гадәттән тыш һәм тулы вәкаләтле илчесе Бенсон Генри Оум Огуту җитәкчелегендәге Кения Республикасы делегациясе белән очрашуда Кения Республикасы белән хезмәттәшлек перспективалары турында фикер алышты.

Очрашу Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында узды. Очрашуда Миссия башлыгы урынбасары Джошуа Мугодо әфәнде, генераль консул Маурис О.А.Окот әфәнде, министр-киңәшче Винни Мванджала-Роджерс ханым һәм башкалар катнашты.

Яклар сәүдә-икътисадый хезмәттәшлекне активлаштыру мәсьәләләре, шулай ук уртак проектларны гамәлгә ашыру перспективалары турында фикер алышты.

Очрашу барышында Марат Миңнебаев Кения Республикасына Татарстан Республикасы белән хезмәттәшлекне үстерүгә карата кызыксынулары өчен зур рәхмәт белдерде һәм республиканың сәнәгать потенциалын презентацияләде, сәнәгать кооперациясендә ике яклы хезмәттәшлекне үстерү, аерым алганда, Татарстан Республикасы белән Кения Республикасы арасында энергетика хезмәттәшлегенең агымдагы торышы һәм перспективалары турында сөйләде.

Марат Миңнебаев билгеләп үткәнчә, Татарстан икътисадының нигезен сәнәгать җитештерүе тәшкил итә. Социаль-икътисадый үсешнең төп күрсәткечләре буенча Татарстан Россия лидер-төбәкләре унлыгына керә.

Очрашу ахырында яклар хезмәттәшлекне киңәйтү буенча уртак эшне дәвам иттерергә һәм партнерлыкның барлык өлкәләрендә дә үзара ярдәм итешү турында килеште.