Процесслар фабрикасы – хезмәт җитештерүчәнлеген арттыруда гамәли күнекмәләр кирәк булганда үтәлергә тиешле укыту

2021 елның 26 июле, дүшәмбе

2018 елдан башлап Россиядә «Хезмәт җитештерүчәнлеге» илкүләм проекты гамәлгә ашырыла. Республикада илкүләм проект чараларын гамәлгә ашыруның координаторы булып хезмәт җитештерүчәнлеге өлкәсендә Төбәк компетенцияләр үзәге тора.

2020 елның июленнән башлап Татарстан Республикасының Төбәк компетенцияләр үзәге базасында «Процесслар фабрикасы» коммерциясез автоном оешмасы тарафыннан сертификацияләнгән, укыту буенча «Процесслар фабрикасы» җитештерү мәйданчыгы эшли. Мәйданчыкта көндезге укулар алып барыла, аларда Татарстан Республикасы Төбәк компетенцияләр үзәге экспертлары сакчыл җитештерү инструментларын куллану һәм җитештерү процессларын оптимизацияләү тәҗрибәсен тапшыра.

Шунысын билгеләп үтәргә кирәк, 2020-2021 елларда. Төбәк компетенцияләр үзәге илкүләм проектта катнашучы предприятиеләр хезмәткәрләрен, башкарма хакимият органнары һәм бюджет мәгариф учреждениеләре вәкилләрен «Процесслар фабрикасы»нда укыту буенча зур эш башкарган. 2021 елның июль ае азагына инде 700 дән артык кеше белем алган.

ТР Төбәк компетенцияләр үзәгенең «Процесслар фабрикасы» турында тулырак мәгълүматларны әлеге сайтта карарга мөмкин: https://ppt.tatarstan.ru/fabrika-protsessov.htm.