Альберт Кәримов: «Татарстан Республикасы Хөкүмәте республика предприятиеләренең Россия һәм чит илләрдәге зур компанияләр белән хезмәттәшлеген үстерүгә зур игътибар бирә»

2021 елның 16 апреле, җомга

Бүген «Казанькомпрессормаш» АҖ мәйданчыгында импортны алыштыру һәм технологик үсеш өлешендә «Газпром» ГАҖ һәм Татарстан Республикасы Хөкүмәте хезмәттәшлеген карау буенча вакытлы эш төркеме утырышы булды. «Газпром» ГАҖ 335 департаменты җитәкчесе Виктор Шарохин белән Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов очрашты.

Утырышта Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, «Газпром» ГАҖнең әйдәүче белгечләре һәм Татарстанның сәнәгать комплексы предприятиеләре: «Казанькомпрессормаш» АҖ, «КАМАЗ сәнәгать компонентлары» ҖЧҖ, «Тасма» ФҖП ҖЧҖ, «Компрессор» ФҖП АҖ, «КМПО» АҖ һ.б. җитәкчеләре катнашты.

Киңәшмәдә катнашучылар төбәк предприятиеләренең «Газпром» ГАҖ белән хезмәттәшлек итү тәҗрибәсе турында фикер алышты. Шулай ук предприятиеләрнең, «Газпром» ГАҖ мәнфәгатьләрендә кулланылырга мөмкин булган продукцияне һәм хезмәтләрне тәкъдир итеп, нотыклары тыңланды.

Альберт Кәримов билгеләп үткәнчә, Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы Татарстан Республикасы оешмаларының югары технологияле продукциясен, шул исәптән импортны алмаштыручы продукциясен дә, куллану дәрәҗәсен арттыру мөмкинлеге буенча Татарстан Республикасы сәнәгать предприятиеләре белән даими рәвештә эш алып бара.

Татарстан Республикасы өчен «Газпром» – мөһим стратегик партнер, аның белән үзара файдалы эшлекле элемтәләр булдыруда күп кенә предприятиеләр кызыксына. Бүгенге көндә республиканың 110 артык предприятиесе «Газпром» ихтыяҗларын канәгатьләндерү тәҗрибәсенә ия.

Соңыннан, Альберт Кәримов ассызыклаганча, Татарстан Республикасы Хөкүмәте республика предприятиеләренең Россия һәм чит илләрдәге зур компанияләр белән хезмәттәшлеген үстерүгә зур игътибар бирә». «Бүгенге утырыш республикабыз предприятиеләре белән «Газпром» ГАҖ арасындагы хезмәттәшлекне алга таба ныгытуга ярдәм итәр, дип ышанам», – диде Альберт Кәримов.