9 сентябрьдә әйдәп баручы спикерлар халыкара мөнәсәбәтләр үсеше перспективалары турында сөйләячәк

2020 елның 8 сентябре, сишәмбе

2020 елның 9 сентябрендә 11.00 сәгатьтә  100tatarstan.com сайтында, «100% Татарстан» онлайн-чарасы кысаларында, анда катнашучылар фикер алышып, «Халыкара хезмәттәшлек» юнәлеше буенча экспертлардан кыйммәтле белемнәр һәм киңәшләр ала алачак.

«Халыкара хезмәттәшлек» юнәлешенең төп темалары:

- Татарстан Республикасының социаль-икътисадый үсешенә тышкы элемтәләрнең йогынтысы;

- Татарстан Республикасы вәкиллекләре эше;

- диаспоралар һәм ватандашлар күзлегеннән караганда Татарстан;

- Татарстан өчен актуаль мәсьәләләр буенча иң яхшы чит ил тәҗрибәләрен һәм проектларын республика эшчәнлегенә интеграцияләү;

- цифрлаштыру һәм дипломатия: яңа чынбарлык һәм яңа мөмкинлекләр,

- Татарстан Республикасы кече һәм урта эшкуарлык субъектларына ярдәм итү һәм аны үстерү;

- югары уку йортларында халыкара хезмәттәшлек.

Чара кысаларында «100% Татарстан» платформасында «Дөнья өчен ачык: тышкы Татарстан Республикасы элемтәләренең социаль-икътисадый үсешенә йогынтысы» панель дискуссиясе үтәчәк, анда Татарстан Республикасы Президенты ярдәмчесе Газинур Бакиров, Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары –Татарстан Республикасының сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов һәм Татарстан Республикасының Инвестицияле үсеш агентлыгы җитәкчесе Талия Миңнуллина катнашачак.

Шулай ук Татарстан Республикасы вәкиллекләре эшенә багышланган презентация дә булачак. Чарада Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры урынбасары Герман Лернер, Татарстанның Казакъстандагы Тулы вәкаләтле вәкиле Денис Вәлиев, Татарстан Республикасының Финляндиядәге вәкиле Альбина Рәхимуллина һәм Татарстан Республикасының Санкт-Петербург шәһәрендә һәм Ленинград өлкәсендә даими вәкиле Ренат Вәлиуллин катнашачак.

Моннан тыш, «100% Татарстан» кысаларында Санкт-Петербург, Мәскәү һәм Свердловск өлкәләре губернаторлары, шулай ук Башкортстан Республикасы һәм Түбән Новгород өлкәсе башлыклары мөрәҗәгатьләр белән чыгыш ясаячак.

Форумда бөтен дөньядан теләгән һәркем катнаша ала. Трансляциягә www.100tatarstan.com сайтында кушылырга, шулай ук эш программасы белән танышырга мөмкин.