"Ел инженеры": гариза бирү компаниясе нәтиҗәләре

2019 елның 9 августы, җомга

Бүген Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында Альберт Кәримов рәислегендә "Ел инженеры" республика конкурсын оештыру комитетының чираттагы утырышы узды, анда яклар гариза бирү компаниясенә йомгак ясады.

Конкурска документлар кабул итү быелның 31 июлендә тәмамланды. Барлыгы 258 гариза тапшырылган: "Булачак инженерлар" категориясендә 33 гариза, "Яшьлек, уңыш, перспектива" категориясендә 145 гариза һәм "Тәҗрибә, казаныш, компетентлык" категориясендә 80 гариза.

Утырыш кысаларында конкурс эшләрен бәяләү һәм финалистларны билгеләү буенча конкурс комиссиясе эшен оештыру турында карар кабул ителде.

Шулай ук конкурсны үткәрүнең алдагы планы тәкъдим ителде: финалистлар көндезге күчмә семинарга чакырылачак. Катнашучылар алдынгы техник эшләнмәләр һәм технологияләр белән таныша, төрле тармак һәм яшьтәге инженерлар белән аралаша һәм тәҗрибә уртаклаша, шулай ук белем бирү программаларында катнаша алачак.

Министр урынбасары Алмаз Хөсәенов билгеләп үткәнчә: "Әлеге конкурсны уздырганда безнең өчен инженер белгечләренең горизонталь элемтәләрен җайга салу, республикада һөнәри берләшмә оештыру мөһим".

Конкурста җиңүчеләр турыдан-туры этап узгач билгеләнәчәк. Төп приз – һөнәри компетенция юнәлеше буенча түләнгән стажировка. Моннан тыш, җиңүчеләр өчен ТР Президенты Рөстәм Миңнеханов белән очрашу да оештырылачак.

Альберт Кәримов чараны гамәлгә куючы – Казан милли тикшеренү технология университеты һәм конкурсны уздыруда ярдәм күрсәтүче "Газпром трансгаз Казан" ҖЧҖ рәхмәт белдерде.

Тэглар: конкурс Инженер года