Ford Sollers Башкортостан Республикасына 170 автобус җибәрәчәк

2019 елның 9 августы, җомга

"Ford Sollers" 170 данәдә "А" класслы маршрут таксиен һәм югары уңайлыклы "Б" класслы "Турист" автобусларын алга таба шәһәрара һәм шәһәр яны маршрутларында куллану өчен Башкортстан Республикасының Транспорт һем юл хуҗалыгы комитетына җибәрәчәк. Ford Transit автомобильләре конкурс сатып алу процедурасы кысаларында сайлап алынган һәм куелган барлык таләпләргә дә җавап бирә.

"Ford Transit"ның беренче партиядәге 110 автомобилен "Башавтотранс"ка тантаналы рәвештә тапшыру чарасы 9 август көнне Уфа шәһәрендә вакытлыча Башкортстан Республикасы башлыгы в.б. Радий Хәбиров катнашында булды.

Автомобильләр Баймак, Бәләбәй, Бирск, Дүртөйле, Красноусольск, Мәләүз, Мәсгут, Октябрь, Туймазы, Салават, Сибай һәм Учалыда "Башавтотранс" филиалларына таратылачак. Шулай итеп, 1 сентябрьгә республиканың барлык муниципаль районнарында Уфа белән бәйләп торучы транспорт элемтәсе барлыкка киләчәк.

Бүгенге көндә Ford Sollers компаниясенең R&D үзәгендә Россия клиентларының ихтыяҗларын исәпкә алып эшләнгән Ford Transit базасындагы махсус автомобиль версияләренең тулы гаммасы махсус һәм социаль билгеләнештәге транспорт модельләренең 55тән артык вариантын үз эченә ала.

Ford Transit заводы тулы цикл технологиясе буенча Алабугада Ford Sollers заводында җайга салынган, бу Россиядәге сатып алучыларга Россия шартларында эксплуатацияләүгә җайлаштырылган заманча продуктны конкурентлы бәядән тәкъдим итү мөмкинлеген бирә. База версияләрендә тоташ металл фургон, автобус һәм шасси бар, автомобильләргә өч варианттагы база озынлыгында, түбәсенең биеклеге буенча ике вариантта һәм барлык төр приводлар белән заказ биреп була. Барлык Ford Transit машиналары 2,2 л (125-155 ат көче) күләмендәге ышанычлы һәм экономияле турбодизель двигательләре белән җиһазландырыла.

Тэглар: Татарстан Ford Sollers Ford Transit Башкортостан