Омск өлкәсе делегациясенең Татарстанга визиты

2019 елның 1 июле, дүшәмбе

Республикада губернатор Александр Бурков җитәкчелегендә Омск өлкәсе делегациясе булып китте. Делегация составында Омск губернасының профильле министрлыклары, ведомстволары һәм кайбер предприятиеләре җитәкчеләре бар иде.

Визитның төп максаты – республиканың алдынгы тәҗрибәсе белән уртаклашу.

Альберт Кәримов губернаторны "Эйдос-медицина" һәм "Эйдос-робототехника", "А. М. Горький исемендәге Яшел Үзән заводы" АҖ, "Химград" технополисы кебек предприятиеләр эшчәнлеге белән таныштырды. Моннан тыш, элегрәк югары технологияләр өлкәсендә "ИТ-парк" технопаркына бару һәм ТР Инвестицияле үсеш агентлыгында Татарстан Республикасының икътисадый һәм инвестицион потенциалын тәкъдир итү булды.

Эш көне ахырында Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов белән очрашу булды, шуннан соң Татарстан Республикасы Хөкүмәте һәм Омск өлкәсе Хөкүмәте арасында икътисадый, мәдәни, социаль һәм башка өлкәләрдә хезмәттәшлек турында килешүгә имза салынды.