"Хезмәт җитештерүчәнлеген арттыру һәм халыкны эш белән тәэмин итүгә ярдәм итү" илкүләм проекты: нәтиҗәләр һәм казанышлар

2019 елның 24 июне, дүшәмбе

Бүген Партия Генераль советы Президиумының илкүләм проектларны тормышка ашыру буенча контрольлек төркеме эш визиты белән "Вакууммаш" АҖ килде.

Төркем әгъзалары арасында – РФ Дәүләт Думасы депутатлары Светлана Бессараб һәм Дмитрий Скриванов, шулай ук РФ Федерация Советы әгъзасы Юрий Федоров.

Визит кысаларында контрольлек төркеме "Вакууммаш" АҖ вәкилләре белән "Хезмәт җитештерүчәнлеген арттыру һәм халыкны эш белән тәэмин итүгә ярдәм итү" илкүләм проектын гамәлгә ашыру нәтиҗәләре турында фикер алышты.

Фикер алышуда Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры урынбасары Алмаз Хөсәенов, Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты каршындагы Татарстан Республикасы ЭСТҮ ДАУ компетенцияләре төбәк үзәге вәкилләре һәм завод хезмәткәрләре катнашты.

Предприятиенең баш инженеры Сергей Голоднов презентация үткәрде, анда илкүләм проектны производствога кертү нәтиҗәләре, аны гамәлгә ашыруның икътисадый нәтиҗәләре, шулай ук предприятиенең киләчәккә булган планнары турында сөйләде.

Презентациядән соң чарада катнашучылар "Вакууммаш" АҖ эш цехларында булды, анда алар илкүләм проектны гамәлгә кертү нәтиҗәләрен турыдан-туры күрде һәм завод хезмәткәрләренә үзләрен кызыксындырган сорауларны бирде.

"Вакууммаш" АҖ илкүләм проектта 2018 елдан башлап катнаша, аның кысаларында заводта "2НВР-60Д һәм 2НВР-90Д насосларын ясау агымында хезмәт җитештерүчәнлеген арттыру" пилот проекты эшли башлаган. Хәзерге вакытта заводта процесс вакытын киметү, тәмамланмаган җитештерүне киметү һәм хезмәт җитештерүчәнлеген арттыру күрсәткечләренә ирешү буенча бурычлар уңышлы хәл ителә.