Яңа уку лабораториясе ачылды

2019 елның 22 апреле, дүшәмбе

Бүген Казан милли тикшеренү технологик университетында (КНИТУ) Эмерсонның яңа уку лабораториясен ачу тантанасы булды. Анда студентлар автоматлаштыруның алдынгы технологияләрен һәм заманча җайланмада эшләү буенча гамәли күнекмәләрне үзләштерәчәк, шулай ук эшләүче белгечләр – квалификация үстерәчәк. Чарада КНИТУ, сәнәгый предприятиеләрнең вәкилләре, Эмерсон компаниясе җитәкчеләре катнашты. ТР Сәнәгать министрлыгыннан чарада министр урынбасары Алексей Савельчев катнашты.

Яңа лабораториядә Plantweb предприятиесенең цифрлы экосистемасы урнашкан, ул сәнәгать предприятиеләрен санлап үзгәртеп кору проектларын тормышка ашырганда чишелешләр нигезе булып тора.

Уку сыйныфында өстәмә рәвештә компаниянең әйдәп баручы экспертларыннан консультацияләр һәм лекцияләр уздыру, нефть химиясе тармагы белгечләренең квалификациясен үстерү, студентларга практикалар һәм стажировкалар уздыру планлаштырыла.

Лаборатория оештыруны шулай ук "Нефть-газ табу, нефть эшкәртү һәм нефть химиясе процессларын үстерү һәм оптимальләштерү өлкәсендә хезмәттәшлек итү өлкәсендә үзара аңлашу турында меморандум" да хуплый, ул 2017 елда Эмерсон белән "Татнефть" ГАҖ компанияләре арасында имзаланган. Килешү юнәлешләренең берсе “Татнефть”кә эшкә урнашу потенциалы булган чыгарылыш укучыларында гамәли күнекмәләр үстерүне үз эченә ала.

"Эмерсон" компаниясе һәм КНИТУ матбугат хезмәте материаллары буенча