ПХИФ-2017 икенче көне: эш кайнап бара

2017 елның 2 июне, җомга

Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов башлыгындагы Татарстан делегациясе 2017 елның 1 июнендә ачылган Петербург халыкара икътисади форумында эшен дәвам итә.

Чараларда Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары - Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Татарстан Альберт Кәримов та катнаша.

Форумның икенче көнендә төп чара- ПХИФ пленар утырышы булачак, ул, гадәттәгечә, күп еллар дәвамында Россия Президенты катнашында уза.

Программа кысаларында бүген мөһим сөйләшүләр узачак, шулай ук, кайбер килешүләргә имза салыначак, шул исәптән, "Росатом" ДК һәм "Linde AG" компаниясе. Татарстан Республикасының эре предприятиеләр вәкилләре, бүген шулай ук, мөһим очрашулар уздырачаклар. Регион стендында потенциаль бизнес-партнерлар Татарстан компанияләренең югары технологияле продукция  үрнәкләре белән таныша алалар.