«Сакчыл җитештерү» өлкәсендә хезмәттәшлек турында килешү

2013 елның 5 сентябре, пәнҗешәмбе
5 сентябрьдә "Сакчыл җитештерү" өлкәсендә "Ростехнологияләр" ДК һәм Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы арасында килешүне гамәлгә ашыру буенча эшче төркем утырышы булды, аны министр урынбасары Г. Әхмәдиева үткәрде.
Утырышта "Югары җитештерүчәнлекнең интеграцияләшкән системаларын булдыру һәм кертү" проектын гамәлгә ашыру кысаларында эшчәнлек мәсьәләләре, Татарстан Республикасында урнашкан Лин оешмалары корпорациясенә керү мөмкинлекләре һәм шартлары, Корпорациянең Татарстан Республикасы территориясендә урнашкан оешмаларында оптимизация һәм җитештерү системаларын үстерү, "Серго ис. Завод" җитештерү берләшмәсе" ААҖтә бизнес процессларны һәм җитештерү технологияләрен оптимизацияләү хисабы, сакчыл җитештерү инструментларын куллану тәҗрибәсен тарату һәм җитештерү системаларын оптимизацияләү тәҗрибәсен уртаклашу буенча конференциядә катнашу, "Элекон" заводы" ААҖ пилот проектлары турында фикер алышу булды.