Олег Коробченко: «Зеленодольск заводы маркасы сыйфат һәм ышанычлылык гарантиясе булып кала»

2022 елның 27 августы, шимбә

Татарстан Республикасы Көнен бәйрәм итү алдыннан «А.М.Горький исемендәге Зеленодольск заводы» АҖ предприятиесендә NE012 проектының рейд буксиры сериясеннән икенчесен суга төшерү тантанасы булып узды.

Завод хезмәткәрләрен һәм мәртәбәле кунакларны сәламләп, Татарстан вице - премьеры – Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Олег Коробченко* бүген заводның, базарда ныклы позицияләр яулап, үсешен дәвам иттерүе турында билгеләп үтте.

«Тупланган тәҗрибәне саклап, сез, хөрмәтле заводлылар, алдынгы технологияләр кертәсез, яңа төр продукция җитештерүне үзләштерәсез һәм элеккечә җаваплы бурычларны үтәргә әзер торасыз.

Заманча җиһазлар белән тәэмин итү, персоналның югары квалификациясе һәм нәтиҗәле идарә итү заводның алга таба үсешенә ярдәм итә һәм аның эшлекле абруена нигез булып тора. А.М.Горький исемендәге Зеленодольск заводы маркасы

сыйфат һәм ышанычлылык гарантиясе булды һәм шулай булып калачак та», - дип билгеләде министр.

NE012 проект суднолары үзйөрешле йөзү чараларын тарттыру һәм эш палубасында йөк ташу өчен эшләнгән, шул исәптән 0,5 м калынлыктагы арктик булмаган вак кисәкләргә ватыла торган диңгез бозлары өстендә дә.

Буксирлар Керчь бугазында дәүләт куйган бурычларны үтәячәк.