ТР Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы хезмәткәрләре «Таттелеком» ГАҖ булдылар

2021 елның 1 декабре, чәршәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов җитәкчелегендәге Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы хезмәткәрләре «Таттелеком» ГАҖ булдылар.

Визит кысаларында җитәкчелеккә һәм Министрлык хезмәткәрләренә «Таттелеком» ГАҖ вәзгыять үзәген гамәлгә ашыруда гамәли алымнар күрсәтелде; структурасына норматив-белешмә блогы, CRM-система, RMS-система һәм мобиль кушымта кертелгән «Поток» системасы тәкъдир ителде.

Система ярдәмендә компаниянең хезмәткәрләр тарафыннан эш вакытыннан файдалану нәтиҗәлелеген анализлау мөмкинлеге бар, шул исәптән хәрәкәт итү маршрутларын һ.б. исәпкә алып. «Поток» алымы гамәлгә кертелгәннән соң, заявкаларны эшкәртү вакыты 4 тапкырга кыскартылган, тоташтыру вакыты 50% кимегән.

Компаниядә җитди үзгәрешләрнең берсе – компаниянең төп процессларын аутсорсингка тапшырудан баш тарту һәм эчке эшләп чыгару үзәген булдыру. Шуның аркасында беренче елда ук 180 миллион сум чамасы акчаны янга калдыра алганнар.