2021 елның 30 июле, җомга

Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры урынбасары Марат Миңнебаев Гвиния Республикасының Россиядәге Гадәттән тыш һәм тулы вәкаләтле илчесе Маджу Каке белән очрашты.

Очрашу Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында узды.

Яклар республикалар арасында хезмәттәшлекне үстерү мәсьәләләре буенча фикер алышты. Автомобиль төзелеше, гражданнар авиациясе, нефть-газ җиһазлары җитештерү өлкәсендәге проектларны да кертеп, сәнәгать кооперациясенең перспектив юнәлешләренә аерым игътибар бирелде.

Очрашу барышында Марат Миңнебаев кыскача Татарстанның икътисадый һәм сәнәгать потенциалын тәкъдир итте, шулай ук республиканың нефть, газ, химия һәм машина төзелеше комплексларының алдынгы предприятиеләрен һәм алар тарафыннан гамәлгә ашырыла торган эре инвестиция проектларын күрсәтте.

Очрашу ахырында ике яклы мөнәсәбәтләрне үстерүнең актуаль мәсьәләләре буенча фикер алышынды.