Татарстанда Саха (Якутия) Республикасы көннәре башланып китте

2021 елның 7 июне, дүшәмбе

Бүген Игенчеләр сарае каршындагы мәйданда Татарстан Республикасында Саха (Якутия) Республикасы көннәре старт алды. Чараның төп бурычлары – Саха (Якутия) Республикасының инвестиция, инновация һәм туристлык потенциалын тәкъдир итү, «Якутиядә эшләнгән» бренды буенча товар җитештерүчеләр продукциясен күрсәтү һәм сату, эшлекле һәм фәнни элемтәләрне үстерү.

Күргәзмәне Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрының беренче урынбасары Наил Залаков һәм Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры урынбасары Герман Лернер карады.

7-11 июнь көннәрендә Казанда узачак Саха (Якутия) Республикасы көннәре кысаларында якут товар җитештерүчеләре «Бәхетле-1», «Эдельвейс» һәм «Арыш мае» челтәрләренең сәүдә вәкилләре белән Казан сәүдә челтәрләре киштәләренә товарлар китерү мәсьәләсе буенча очрашачак.