Татарстан һәм Үзбәкстан арасында хезмәттәшлекне үстерү буенча эшче төркемнең икенче утырышы узды

2021 елның 6 апреле, сишәмбе

«ИННОПРОМ. Үзбәкстанда зур сәнәгать атнасы» халыкара сәнәгать күргәзмәсе кысаларында Үзбәкстан Республикасының Инвестицияләр һәм тышкы сәүдә министрлыгында Татарстан белән Үзбәкстан арасында сәүдә-икътисад хезмәттәшлеген үстерү буенча эшче төркемнең икенче утырышы узды.

Татарстан Республикасы ягыннан рәистәш – Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов Үзбәкстан Республикасы рәистәше, Үзбәкстан Республикасы инвестицияләр һәм тышкы сәүдә министры урынбасары Хуррам Тешабаев белән очрашты.

Үзбәкстанда эшче төркем утырышында Татарстанның 13 предприятиесе һәм республика вәкиллеге актив катнашты.

Утырыш Татарстан Республикасы һәм Үзбәкстан Республикасы арасында сәүдә-икътисад хезмәттәшлеген үстерү буенча эшче төркемнең икенче утырышы беркетмәсенә кул кую тантанасы белән тәмамланды.