ТР Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы «ЛУКОЙЛ» ГАҖ белән берлектә «Технологик көн» үткәрде

2021 елның 3 марты, чәршәмбе

2021 елның 3 мартында Татарстан Республикасы белән «ЛУКОЙЛ» ГАҖ арасында төзелгән, Татарстан Республикасы Президенты Р.Н.Миңнеханов һәм «ЛУКОЙЛ» ГАҖ президенты В.Ю.Алекперов тарафыннан имзаланган Хезмәттәшлек турындагы килешү кысаларында Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, «ЛУКОЙЛ» ГАҖ белән берлектә, видеоконференция режимында «Технологик көн» үткәрде. Чараны Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры А.Ә.Кәримов ачты.

Технологик көн – компанияләр «ЛУКОЙЛ» ДК предприятиеләренең техник белгечләренә үзләренең технологик яңалыкларын, эшләнмәләрен турыдан-туры күрсәтә ала торган мәйданчык. Мондый очрашулар бизнеска бүгенге көндә импортны алыштыруның нинди юнәлешләренә ихтыяҗ булуын аңларга ярдәм итә һәм шәхси җитештерү базасын нинди өлкәләрдә эшләп бетерергә кирәклегенә күрсәтә. Биредә нефть сервисы продукциясе җитештерүчеләр һәм фәнни-тикшеренү үзәкләре урнашуга бәйле рәвештә, Татарстан Республикасы җиһазлар һәм технологияләр белән тәэмин итү ягыннан компанияләр өчен кызыксындыргыч булып тора.

Республика компанияләре түбәндәге юнәлешләр буенча презентацияләр тәкъдим итте: геология, ятмаларны эшкәртү, катламнарның нефть бирүчәнлеген арттыру, скважиналар бораулау.

Анда «ЛУКОЙЛ» ДК предприятиеләре һәм бүлекчәләре, шул исәптән «ЛУКОЙЛ» ГАҖ, «ЛУКОЙЛ-Көнбатыш Себер» ҖЧҖ, «ЛУКОЙЛ-Инжиниринг» ҖЧҖ, «ЛУКОЙЛ-ПЕРМЬ» ҖЧҖ, «ЛУКОЙЛ-Нижневолжскнефть» ҖЧҖ, «РИТЭК» ҖЧҖ, «Когалым химик реагентлар заводы» ҖЧҖ, «ЛУКОЙЛ ЭПУ Сервис» ҖЧҖ, «ЛУКОЙЛ ЭПУ Сервис» ҖЧҖ, «ПермНИПИнефть» филиалы, «КогалымНИПИнефть» филиалы һәм башкалар катнашты.

Мондый формат республика компанияләре һәм «ЛУКОЙЛ» ДК предприятиеләре ягыннан да кызыксыну уятты. Нәтиҗдә, алга таба үзара файдалы хезмәттәшлекне киңәйтү өчен, «Технологик көннәр»не даими рәвештә үткәрү турында карар кабул ителде.