Татарстанда йөк автомобильләре өчен интерьер һәм экстерьер детальләренең яңа производствосын эшләтеп җибәрделәр

2020 елның 24 декабре, пәнҗешәмбе

«Технотрон» җитештерү сәүдә-финанс компаниясе» АҖ Чаллыда КАМАЗ, газ һәм йөк автомобильләре өчен интерьер, экстерьер һәм автокомпонентлар детальләре җитештерә башлаган.

Сәнәгатьне үстерү фондыннан ташламалы кредитлар җәлеп итеп, предприятие К5 сериясе Камазының яңа йөк автомобильләре экстерьеры һәм интерьеры детальләрен җитештерүне җайга салган.

Бүгенге көндә, компания мәгълүматларына караганда, кабиналарны җыю вакытында чит ил җитештерүчеләренең бамперлары һәм панельләре кулланыла. Яңа производствоны эшләтеп җибәрү нәтиҗәсендә импорт өлеше кимиячәк.

Компания шулай ук мондый автокомпонентлар җитештерүне киңәйткән һәм үзләштергән дә. Җитештерү куәте елына 15 меңнән артык деталь тәшкил итә.

Элегрәк Сәнәгатьне үстерү фонды предприятиегә «Комплектлау әйберләре» программасы буенча 272 млн сумлык ике ташламалы кредит биргән булган, ул беренче өч елда 1% һәм калган займ вакытына 5% тәшкил итә. Яңа производстволар булдыруга инвестицияләрнең гомуми күләме 400 млн сумнан артып киткән.

Сәнәгатьне үстерү фонды акчалары заманча җиһазлар сатып алуга киткән.