Татарстанда #ВместеЯрче-2020 Бөтенроссия энергияне сак тоту һәм экология фестиваленә ярдәм йөзеннән социаль кампания тәмамланды

2020 елның 18 декабре, җомга

2020 елда Татарстанда барлыкка килгән санитар-эпидемиология вәзгыяте сәбәпле,  2020 елның августыннан октябрь аена кадәр  социаль кампания форматында  #ВместеЯрче Бөтенроссия энергияне сак тоту һәм экология фестивале узды.

2020 елда #ВместеЯрче фестиваленә ярдәм итү буенча социаль кампания чаралары республиканың 27 муниципаль районында узды, шул исәптән аларда 146 мәктәп һәм 27659 укучы, 5 югары уку йорты һәм 1000нән артык урта махсус һәм югары белем бирү учреждениеләрендә укучы һәм 6 ягулык-энергетика комплексы компаниясе катнашкан.

Фестиваль 2016 елдан бирле Россия Энергетика министрлыгы, Россия Яшьләр эшләре, спорт һәм туризм министрлыгы, Россия Мәгариф министрлыгы, Россия Мәгариф һәм фән министрлыгы ярдәме белән үткәрелә һәм табигатькә һәм ягулык-энергетика комплексы һөнәрләренә сакчыл караш популярлаштыруга, тулаем алганда, халыкның энергоэффектив фикерләү рәвешен формалаштыру өчен үткәрелә.