Машина төзүчеләр көне – 2020

2020 елның 8 октябре, пәнҗешәмбе

Машина төзелеше республиканың алдынгы тармагы булып тора. 3000 артык предприятиене үз эченә ала, аларда 120 меңнән артык кеше эшли. Машина төзелеше предприятиеләре республика өчен генә түгел, бөтен Россия өчен дә әһәмиятле проектларны гамәлгә ашыра. 2020 елда «КАМАЗ» КАМАЗ-Атлант карьера үзбушаткычларының яңа линиясен җитештерә башлады; Даймлер Камаз Рус Евро-6 экологик класслы двигательле яңа магистраль тягачны тәкъдир итте; Форд Соллерс компаниясе АУРУС вәкиллекле класслы автомобильләр җитештерүне башлап җибәрүгә әзерләнүен дәвам итә.

Ел саен Татарстан Республикасында тармак бәйрәме – Машина төзүчеләр көнен бәйрәм итү уңаеннан тантаналы чаралар үткәрелә. Быел бәйрәм 9 октябрьдә Яр Чаллы шәһәрендә ТР Президенты Рөстәм Миңнеханов катнашында узачак.

«Машина төзүчеләр көне»нең бәйрәм программасы, традиция буенча, машина төзелеше комплексы предприятиеләре казанышлары күргәзмәсе белән башланачак.

Урам экспозициясендә Орган залы каршындагы «КАМАЗ», «Форд Соллерс», «ТПК МТЗ-Татарстан», «КОЛУМАН РУС» ҖЧҖ, «ПО ЕлАЗ», «РариТЭК Холдинг» һ.б. җитештерү техникасы тәкъдим ителәчәк.

«Орган залы» холлында машина төзелеше предприятиеләре продукциясенең эчке экспозициясе урнашачак.

«Машина төзүчеләр көне-2020» тантаналы бәйрәм итү Орган залында узачак. Анда республиканың рәсми затлары, министрлыклар һәм ведомстволар, республиканың муниципаль берәмлекләре вәкилләре, Татарстанның машина төзелеше предприятиеләренең хезмәт коллективлары җитәкчеләре һәм вәкилләре, шулай ук тармак ветераннары катнашачак. Тантаналы чаралар кысаларында бәйрәм концерты һәм дәүләт бүләкләре тапшыру тантанасы булачак.

ММЧ аккредитацияләү

Аккредитация өчен мәгълүматларны 2020 елның 8 октябренә, 16:00 сәгатькә кадәр җибәрергә кирәк:

ММЧ атамасы, ФИА, вазыйфа, паспорт һәм элемтә өчен мәгълүмат

Элемтә өчен җаваплы зат: Раилә Хәсәнова – ТР сәнәгать һәм сәүдә министрлыгының матбугат секретаре

R.Hasanova@tatar.ru