КДЭУ кадрлар әзерләүнең югары дәрәҗәле булуын раслаган

2020 елның 10 июле, җомга

Казан дәүләт энергетика университетының биш белем бирү программасын аккредитацияләү эшендә Профаккредитация агентлыгы беренче тапкыр чараларның күп өлешен дистанцион технологияләр кулланып үткәргән. Экспертлар бу эшнең югары уку йорты ягыннан оештырылуны югары бәяләгән.

«Без Казан энергетика университетындагы коллегаларыбызга процессны бик яхшы оештырган, мәнфәгатьле барлык якларны чакырган, сабыр һәм зирәк булганнары өчен рәхмәт белдерәбез, – ди Профаккредитация генераль директоры Наталья Баранова. – Югары уку йорты ягыннан барлык катнашучыларның югары профессиональлеге аркасында без, шикләребез һәм куркуларыбыз булуга карамастан, экспертизаны югары дәрәҗәдә үткәрә алдык.

Казан дәүләт энергетика университеты Татарстан Республикасы һәм Идел буе федераль округы өчен уникаль булган ягулык-энергетика комплексы предприятиеләренең һәм оешмаларының кадрлар ихтыяҗын канәгатьләндерүгә юнәлдерелгән белем бирү программаларын гамәлгә ашыра. Администрация, укытучылар, галимнәр, студентлар һәм аспирантларның илкүләм һәм халыкара проектларны гамәлгә ашыруга җәлеп ителүе, эш бирүчеләр белән тотрыклы элемтәләргә ярдәм итү, инновацияле мәгариф технологияләрен гамәлгә кертү университетка белем бирү хезмәтләренең төбәк базарында тотрыклы позицияләрне яуларга мөмкинлек бирә.

«Казан дәүләт энергетика университетында һәр югары уку йортында күрәсе киләгән әйберләр күрсәтелде – үсеш белән кызыксыну, программалар эчтәлеген эшләү һәм аларны гамәлгә ашыруда инновация алымнарын сайлауга карата җаваплы караш. Моңа Профаккредация агентлыгы экспертлары чыгарылыш сыйныф укучылары һәм эш бирүчеләр белән әңгәмә барышында инанды. Моннан тыш, безгә үз укытучыларына рәхмәт белдереп, югары белем йортында үткәрелгән елларны ихлас күңелдән һәм җылы итеп билгеләп үткән элеккеге студентлар да кушылды», — дип билгеләп үтте проект менеджеры Рөстәм Хәйбрахманов.

Бакалаврлар әзерләүнең биш: «Оешма менеджменты», «Әзерлек юнәлеше буенча ягулык-энергетика комплексы предприятиеләре һәм оешмалары икътисады», «Ягулык-энергетика комплексы предприятиеләрендә бухгалтерлык исәбе, анализ һәм аудит», магистрлар әзерләү программалары: «Проектлар белән идарә итү» һәм «Стратегик менеджмент» белем бирү программасын һөнәри-иҗтимагый аккредитацияләү эш нәтиҗәсе булган.