Төркиянең «KOLIN Inşaat» компаниясе делегациясе белән очрашу

2020 елның 10 марты, сишәмбе

Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында Төркиянең «KOLIN Inşaat» компаниясе делегациясе белән очрашу узды. Очрашуны министр урынбасары Герман Лернер үткәрде.

- Казанда Төркия инвесторлары тарафыннан бик күп биналар төзелде. Төркия Татарстан Республикасындагы инвестор-илләр бишлегенә керә. Без Татарстан белән Төркия мөнәсәбәтләренә бик сакчыл карыйбыз һәм яңа проектлар өчен ачык, – диде Герман Лернер, кунакларны сәламләп.

Ул шулай ук эре инвестиция проектларын гамәлгә ашыру һәм тулаем Татарстан Республикасының инвестиция потенциалы турында сөйләде.

- Россия белән Төркия мөнәсәбәтләре кысаларында барган кризиска карамастан, Татарстан һәрвакыт Төркия компанияләре һәм хезмәткәрләр өчен билгеле бер яклау урыны булып кала бирә һәм Татарстан безнең өчен аерым урын булып тора, анда киләсе һәм эшлисе килә, – диде «ADCO» компаниясе идарәсе рәисе – «KOLIN Inşaat» холдингының Россия Федерациясендәге рәсми вәкиле Акат Сельчук.