ТР Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында – Полимер көне

2019 елның 13 декабре, җомга

2019 елның 13 декабрендә Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында министр урынбасары Алексей Савельчев рәислегендә чираттагы Полимер көне узды.

Көн тәртибендәге төп мәсьәлә – Татарстан Республикасының нефть, газ, химия комплексын үстерү фондын оештыру тәкъдиме булды.

Проектның концепциясен "Татнефтехиминвест-холдинг" ААҖ вәкилләре тәкъдим итте. Фонд республиканың нефть, газ, химия өлкәсендә инновация эшчәнлеген үстерүгә ярдәм итү һәм активлаштыру максатларында эшләячәк.

Чакырылган катнашучылар – Татарстанның "Татнефть", "Казаньоргсинтез", "Нижнекамскнефтехим" кебек тармакның сәнәгать предприятиеләре вәкилләре һәм башкалар мондый фондны оештыру һәм аның эшләү үзенчәлекләре турында җентекләп фикер алышты. Коллегалар тарафыннан финанс белән тәэмин итү, максатлар һәм бурычлар, шулай ук оешма белән идарә итү формаларына кагылышлы темалар да күтәрелде.