Казанда "Наше время - Безнең заман" фестивалендә җиңүчеләр билгеле булды

2019 елның 16 ноябре, шимбә

Фестиваль Татарстанда агымдагы елның 1 мартыннан 16 ноябренә кадәр узды. Заявка кампаниясе 1 октябрьдә тәмамланды. Зона буенча сайлап алу турлары Әлмәт, Зәй, Яр Чаллы һәм Казанда зур уңыш белән узды.

Фестиваль эшче һәм инженер һөнәрләрен популярлаштыруга, эшче яшьләрнең иҗади потенциалын ачуга юнәлдерелгән. Проект республика предприятиеләрендә һәм оешмаларында эшләүче 18 яшьтән 35 яшькә кадәрге яшьләргә иҗади яктан үзләрен күрсәтергә тәкъдим итә.

Быел "Наше время - Безнең заман" фестивалендә катнашу өчен республиканың төрле милек формасындагы 174 предприятиесе, оешма һәм учреждениесе вәкилләре заявка биргән.

Быел фестивальдә катнашучылар арасында "Аммоний", "Нижнекамскнефтехим", "Әлмәт торба заводы", С.П.Горбунов исемендәге "Казан авиация заводы" – "Туполев" ГАҖ филиалы, "Татэнерго", "Татнефть-Нефтехим" ИК, "Казан дәүләт казна дары заводы", "Юл хәрәкәте иминлеге" ДБУ һ.б. кебек республиканың танылган предприятиеләре һәм оешмалары бар.

Фестивальдә катнашучылар "Музыкаль юнәлеш", "Бию юнәлеше", "Дан минуты", "Предприятиенең визит карточкасы" номинацияләрендә үз номерларын тәкъдим итте. Гала-концерт Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов катнашында узды.

Фестивальне оештыручылар – Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгы, Татарстан Республикасы Мәдәният министрлыгы, Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы, "Татмедиа" АҖ, Татарстан Республикасы Муниципаль берәмлекләр советы, "Татарстан Республикасы предприятиеләре һәм оешмалары яшьләре берлеге" ТИО, Татарстан Республикасы предприятиеләре һәм эшкуарлары ассоциациясе һәм Татарстан Республикасы Һөнәр берлекләре федерациясе.

Проектның идея авторы һәм оештыручысы – Татарстан Республикасының "Созвездие-Йолдызлык" төбәк яшьләр иҗтимагый оешмасы.

Фестивальдә җиңүчеләр һәм лауреатлар дипломнар, истәлекле бүләкләр, акчалата премияләр белән бүләкләнде.

Гран-при иясе – С.П.Горбунов исемендәге Казан авиация заводы – "Туполев" ГАҖ филиалы командасы Татарстан Республикасы Президентының Күчмә кубогы һәм 500 мең сум күләмендә акчалата премия алды.

Җиңүчеләрне котлыйбыз!

ТР Президенты матбугат хезмәте һәм Руслан Шиһабетдинов материаллары файдаланылды