"Халыкара кооперация һәм экспорт" илкүләм проекты: экспортерларга ярдәм итү

2019 елның 27 июне, пәнҗешәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында "Полигран" ҖК" ҖЧҖ тышкы икътисадый эшчәнлеге мәсьәләсе буенча киңәшмә узды.

Компания – Россиянең кабель сәнәгате өчен полимер композицияләр җитештерә.

Киңәшмәнең темасы – Үзбәкстанга "Полигран" ҖК продукциясен экспортлау мөмкинлеге. ТР Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, ТР Экспортка ярдәм үзәге һәм ТР Сәүдә-сәнәгать палатасы вәкилләре СТ-1 сертификатын алу, продукцияне Үзбәкстанга чыгарганда таможня декларациясен рәсмиләштерү, шулай ук юридик документларны тиешенчә рәсмиләштерү һәм товар паспортын бирү мәсьәләләре турында аңлатты.

Татарстанда, шул исәптән яңа эш башлаучылар өчен дә, "Халыкара кооперация һәм экспорт" илкүләм проекты составына керүче "Халыкара кооперацияне һәм экспортны үстерү буенча системалы чаралар" төбәк проекты кысаларында экспортерларга ярдәм күрсәтелә. Проект предприятиеләргә "Россия экспорт үзәге" АҖ тарафыннан күрсәтелә торган дәүләт ярдәме чаралары турында мәгълүмат бирүне, шулай ук экспортны алга этәрү максатларында Татарстан Республикасы вәкиллекләре белән хезмәттәшлекне тәэмин итүне күздә тота.