СИБУРдан китерүче көне

2018 елның 19 июле, пәнҗешәмбе

Шушы көннәрдә Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы "Сибур Холдинг" ГАҖ белән берлектә "СИБУРдан китерүче көне"н уздырды.

Әлеге чара Россиядәге иң зур нефть химиясе холдингыннан сатып алулар өлкәсендә корпоратив сәясәте, компаниядә кулланыла торган материаллар һәм технологияләр буенча импорталмаш сәясәте бирү, шулай ук республика предприятиеләре белән үзара хезмәттәшлек итү өчен элемтәләр урнаштыру максатында оештырылды.

"СИБУР Холдинг" ГАҖ делегациясен Идарә әгъзасы – "СИБУР" ҖЧҖ идарәче директоры Павел Ляхович җитәкләде, ул җайланмалар китертү буенча импорталмаш өлешендә Татарстан Республикасы белән үзара хезмәттәшлек буенча зур потенциал булуын билгеләде.

"СИБУР" ҖЧҖнең "Эш тармагын тәэмин итү" юнәлеше җитәкчесе Антон Бурдин сатып алуларны уздыру тәртибе, партнерлар челтәрен киңәйтүдә компания ихтыяҗлары, китерүчеләр белән эшләү принциплары турында сөйләде.

ТР Машина төзелеше кластеры идарәсе рәисе Сергей Майоров "СИБУР Холдинг" ГАҖ белән үзара хезмәттәшлек итү тәҗрибәсе белән уртаклашты һәм сәнәгый хезмәттәшлектә һәм 4.0 сан индустриясендә кооперацияне үстерүнең әһәмиятле булуы турында билгеләде.

Фикер алышуларда "Татнефтехиминвест-холдинг" ААҖ, "Миррико" ДК, "КМПО" АҖ, "Казаньоргсинтез" ГАҖ, "Казанькомпрессормаш" ААҖ вәкилләре, ТР Машина төзелеше кластеры каршындагы инженерлык клубы вәкилләре катнашты.

Чара йомгаклары буенча ТР Машина төзелеше кластерына һәм "Сибур" компетенцияләр үзәгенә (Төмән ш.) Татарстан Республикасындагы мәнфәгатьле предприятиеләр катнашында, җайланмалар китертү өлешендә "Сибур Холдинг" ГАҖ белән хезмәттәшлек итү буенча Татарстан предприятиеләренең потенциалын алдан ук билгеләп, уртак киңәшмә уздыру карары кабул ителде.

Шулай ук Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы белән "Сибур Холдинг" ГАҖ ике яклы хезмәттәшлекне үстерүдә мәнфәгатьле булулары хакында белдерделәр һәм "Татарстан Республикасы оешмаларының югары технологияле продукциясен куллануны киңәйтү" проектының, шул исәптән импорталмаш буенча, "юл картасы" проектына имза салдылар.