ТР Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы вәкилләре 2021-2025 елларга Татарстан Республикасында догазификация программасы турында гражданнар сорауларына җавап бирәчәк

2022 елның 20 мае, җомга

2022 елның 27 маенда 10.00 сәгатьтән 12.00 сәгатькә кадәр Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасында «2021-2025 елларга төбәкләрне газ белән тәэмин итү һәм газлаштыруны үстерү программасы»н тормышка ашыру мәсьәләләре буенча «кайнар линия» булачак.

Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының догазификация мәсьәләләре буенча «кайнар линия»се икенче тапкыр үткәрелә. 2022 елның 18 мартында узган беренче «кайнар линия»гә гражданнардан йөзгә якын мөрәҗәгать алынган, аларның һәркайсына җаваплы белгечләр конкрет җавап бирде. Иҗтимагый палатаның «кайнар линия»се федераль программада катнашу һәм тормыш сыйфатын күтәрү мөмкинлеге буенча республика халкына җитәрлек дәрәҗәдә мәгълүмат җиткермәү индикаторы булды.

Республика халкының мөһим программада катнашу активлыгын арттыру, дәүләт тарафыннан бирелә торган мөмкинлекләрне куллану максатында, татарстанлылардан алынган сорауларны исәпкә алып, 27 майда 10.00 сәгатьтән 12.00 сәгатькә кадәр икенче «кайнар линия» үткәреләчәк.

Гражданнарның сорауларына Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы һәм «Газпром трансгаз Казан» ҖЧҖ хезмәткәрләре җавап бирәчәк.

Гражданнар сорауларына җавапларны 2022 елның 27 маенда 10.00 сәгатьтән 12.00 сәгатькә кадәр 8(800)350-44-72 телефоны буенча Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының «кайнар линия»се буенча алырга мөмкин булачак.

Гражданнар мөрәҗәгатьләре шулай ук 2022 елның 27 маенда 10.00 сәгатькә кадәр Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының Интернет-кабул итү системасы аша әлеге сылтама буенча да кабул ителә: https://oprt.tatarstan.ru/ipriem/message-form.htm.