Марат Миңнебаев Түбән Камада IX «Наше время - Безнең заман» эшче яшьләр иҗаты ачык республика телевизион фестиваленең зона этабында катнашучыларны бүләкләде

2021 елның 18 октябре, дүшәмбе

Түбән Камада IX «Наше время - Безнең заман» эшче яшьләр иҗаты ачык республика телевизион фестиваленең зона этабы гала-концерт белән тәмамланды. Татарстанның сигез муниципаль берәмлегеннән 270 катнашкан, эшләүче иҗади  яшьләр «Музыкаль юнәлеш», «Бию юнәлеше» һәм «Шөһрәт минуты» номинацияләрендә үз талантларын күрсәтте.

Компетентлы жюри әгъзалары балалар бакчалары хезмәткәрләре, мәктәп укытучылары, инженерлар, слесарьлар, Татарстан районнары администрацияләре хезмәткәрләре һәм башкалар тарафыннан тәкъдим ителгән номерларны карады. Матур җырлар, дәртле бию номерлары аша предприятиеләрдән килгән яшь егетләр кунакларга энергия бүләк иттеләр. Хәзерге шартларда мондый чаралар кешеләрне берләштереп, коллективларны күмәкләштереп, тормышыбызның барлык күренешләрендә дә матур булуын искәртеп, аерым әһәмияткә ия.

Бигрәк тә аларның республиканың киләчәге өчен төрле һөнәр ияләре тарафыннан әзерләнүе мөһим.

Зона туры нәтиҗәләре буенча гомумкоманда урыннары түбәндәгечә бүленгән иде. Беренче урында – «Нижнекамскнефтехим» ГАҖ, «Аммоний» АҖ, «КАМАЗ» ГАҖ, Мамадыш муниципаль районы мәгариф бүлеге командалары. Икенче урында – Зәй муниципаль районы Башкарма комитеты, «Татэнерго» АҖ филиалы – Чаллы ҖЭҮ командалары. Аларны Татарстан Республикасы Президенты каршындагы Мәдәниятне үстерүгә ярдәм фонды башкарма директоры Нурия Хашимова һәм Татарстан Республикасы яшьләр эшләре министры Тимур Сөләйманов бүләкләде.

Хәзер командалар Казандагы супер финалда зона этапларының калган җиңүчеләре белән очрашачак.

Үз номинацияләрендә аерым башкаручылар дипломнар һәм бүләкләр белән бүләкләнде. Аларның аеруча аерылып торганнары жюри әгъзаларыннан супер финал өчен махсус чакыру алды.

Бүләкләрне Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры урынбасары Марат Миңнебаев, шулай ук Татарстан Республикасы Һөнәр берлекләре федерациясе рәисе урынбасары Марат Гафаров тапшырды.

Алда, 22-23 октябрь көннәрендә Казанда һәм 29-30 октябрь көннәрендә Зеленодольскта узачак сайлап алу турлары көтә. Зона этапларында үзләрен яхшы яктан күрсәткән командалар һәм катнашучылар 12-13 ноябрьдә фестивальнең супер финалында очрашачак. Ул Идел буе физик культура, спорт һәм туризм университетының концертлар залында узачак. Җиңүчеләрнең исемнәре 15 ноябрьдә «Пирамида» мәдәни-күңел ачу комплексында узачак Гала-концертта билгеле булачак. Нәкъ менә биредә Гран-при иясе булган команда номинацияләнә һәм аңа ТР Президенты кубогы, шулай ук 500 мең сум күләмендә акчалата премия тапшырылачак. «Безнең заман геройлары» махсус призына ия булган команда Кубок һәм 300 мең сум күләмендә акчалата премия алачак.