Альберт Кәримов Казакъстан Республикасының Казандагы Генераль консулы белән очрашты

2021 елның 27 сентябре, дүшәмбе

Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов Казакъстан Республикасының Казан шәһәрендәге Генераль консулы Ерлан Исхаков белән очрашты.

Очрашу Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында узды.

«КАМАЗ» ГАҖ, «Татнефть» ГАҖ, «Казан вертолет заводы» АҖ, «А.М.Горький исемендәге Зеленодольск заводы» АҖ, «ЕлАЗ ҖБ» АҖ, «РариТЭК Холдинг» АҖ, «ТЭМ-ПО» ФТЗ» АҖ, «ПОЗиС» АҖ һәм башкалар Казакъстан белән актив хезмәттәшлек итә.

Очрашу ахырында яклар хезмәттәшлекне алга таба киңәйтү өчен зур потенциал булуын билгеләде һәм ике республика арасында төрле планлы хезмәттәшлекне тирәнәйтүдә мәнфәгатьле булуларын белдерде.