ТР сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы табигый газ (метан) куллануга транспорт чараларын яңадан җиһазлау эшләрен башкаручы субсидия алучыларны сайлап алуны игълан итә

2021 елның 24 июне, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, транспорт чаралары хуҗаларына яңадан җиһазларга ташламалар бирүгә бәйле рәвештә, алынмаган керемнәрне каплауга субсидия алучыларны сайлап алу башлану турында игълан итә.

Субсидия транспорт чараларын табигый газ (метан) куллануга яңадан җиһазлау эшләрен башкаручы юридик затларга һәм индивидуаль эшкуарларга Татарстан Республикасы бюджетыннан бирелә.

Җиһазларны яңадан җиһазлау һәм техник хезмәт күрсәтү пунктлары 2021 елның 25 июненнән 26 июленә кадәр сайлап алуда катнашу өчен тәкъдимнәр (гаризалар) белән Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы адресына мөрәҗәгать итә ала. Тәкъдимнәр (гаризалар) Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының «Татарстан Республикасы бюджетыннан транспорт чараларын мотор ягулыгы сыйфатында куллануга яңадан җиһазлау эшләрен башкаручы юридик затларга һәм индивидуаль эшкуарларга әлеге эшләрне башкаручыларга яңадан җиһазлау эшләрен башкаручы индивидуаль эшкуарларга әлеге эшләрне башкаручылар тарафыннан яңадан җиһазландыруны башкаручы затлар һәм индивидуаль эшкуарларга субсидияләр бирү тәртибен раслау турында» 2021 елның 21 июнендәге 484 номерлы карары таләпләре нигезендә кабул ителә.

Тулырак мәгълүмат