Уйлап табучы һәм рационализатор көне белән котлау

2018 елның 29 июне, җомга

Хөрмәтле галимнәр, уйлап табучылар, новаторлар һәм рационализаторлар!

Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы исеменнән Сезне "Уйлап табучы һәм рационализатор көне" һөнәри бәйрәмегез белән тәбрик итәбез һәм Сезнең намуслы хезмәтегез һәм тикшеренү, новаторлык, уйлап чыгару һәм рационализаторлык эшенә бирелгән булуыгыз өчен рәхмәт сүзләрен җиткерәбез!

Уйлап табу һәм рационализаторлык эше Татарстан Республикасында фәнне, техниканы һәм технологияләрне, мәгарифне һәм мәдәниятне инновацияле үстерүдә иң сорала торган өлкәләр булды һәм булып кала да.

Бүген республикадагы күпчелек предприятиеләр, оешмалар һәм учреждениеләр, агымдагы икътисадый вәзгыятькә яраклашып, үсеш алуын дәвам итә: тикшеренүләрне һәм җитештерүне оештыруны һәм аның технологиясен камилләштерә, акыл мөлкәте кеше яшәешендәге әһәмиятле өлкәләрнең берсенә һәм инновацияне үстерүдәге төп ресурска әйләнде.

Ныклы сәламәтлек, бәхет, иминлек, җитештерүдә һәм хезмәттә уңышлар телибез, планнарыгыз тормышка ашсын һәм киләчәккә ышанычлы караш белән яшәгез!