ТР делегациясенең Томск өлкәсенә эш сәфәре

2018 елның 28 мае, дүшәмбе

28-30 май көннәрендә Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры урынбасары Илдар Мингалиев җитәкчелегендәге Татарстан Республикасы делегациясе Томск шәһәренә эш сәфәре кыла.

Делегация составына Теләче районы башлыгы И.Зарипов, Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, Татарстан Республикасы Фәннәр академиясе, “КАМАЗ” ГАҖ, “ТаграС-ЭнергоСервис” ҖЧҖ, “ТЕХЦЕНТР РариТЭК”, “Әлмәт Радиоприбор заводы” АҖ, “Казан авиация технологияләре фәнни-тикшеренү институты” АҖ, КФТТ-КХТИ вәкилләре керде.

Хезмәттәшлекнең перспективалы юнәлешләре турында сөйләшү һәм ике як мөнәсәбәтләрен ныгыту максатында Томск өлкәсе хакимиятендә Татарстан делегациясе Томск өлкәсе Губернаторы урынбасарлары Игорь Шатурный, Андрей Антонов, Людмила Огородовалар белән очрашты.

Сәфәр барышында делегация Томск өлкәсендәге түбәндәге предприятиеләрне караячак – “ТЭМЗ” ААҖ, “Новохим” ҖЧҖ, “Томск” сәнәгать паркы, МИЗ, “Газпром трансгаз Томск” ҖЧҖ, Томск өлкәсенең “Областное ДРСУ” ДУП, “Томск электрон компаниясе” ФҖП ҖЧҖ, “ЭлеСи” АҖ, “Микран” КҖФ АҖ, “Технология маркет” ЯАҖ һәм Томск ш. ВУЗлары.