Татарстан Республикасы делегациясенең Америка Кушма Штатларына эш визиты

2013 елның 5 ноябре, сишәмбе
2013 елның 5 – 9 ноябрендә Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрының беренче урынбасары Руслан Кабиров һәм ТР Инвестицион үсеш агентлыгы катнашында Татарстан Республикасы делегациясенең Америка Кушма Штатларына эш сәфәре булачак.
Визит кысаларында Мемфис шәһәренең Сәүдә – сәнәгать палатасында Америка Кушма Штатларының эшлекле даирәләре белән очрашу, Татарстан Республикасының сәүдә– икътисад потенциалы презентациясе, Берләшкән Милләтләр Берлеге Департаментында сатып алу буенча сөйәшүләр булачак. Татарстан Республикасында инвестицион проектларны үстерү буенча «FedEx Corporation», “Khronos Energy Solutions”, “ExIm Bank” вәкилләре белән очрашулар һәм «СМАРТ Сити Казань» технополисы проектында Америка компанияләренең катнашуы турында эшлекле сөйләшүләр булачак дип көтелә.