Һиндстан компаниясе Татарстанда локальләшү өчен урын эзли

2019 елның 18 сентябре, чәршәмбе

Министр урынбасары Алексей Савельчев бүген "Greencross export pvt.ltd." (Һиндстан) компаниясе вәкилләре белән киңәшмә уздырды. Көн тәртибендә Һиндстан компаниясе производстволарын Татарстан Республикасы территориясендә локальләштерү мәсьәләсе торды.

"Greencross export pvt.ltd." вәкиле – Тарунның идарәче директоры Кумар Тияги компаниянең эшчәнлеге һәм проектлары турында сөйләде.

Компаниягә 2003 елда Әхмәдабад (Һиндстан) шәһәрендә нигез салынган һәм шуннан бирле Һиндстаннан фармацевтика продукциясенең әйдәүче экспортеры булып тора.

"Greencross export pvt.ltd." Африканың, Латин Америкасының күп кенә илләренә һәм Фарсы култыгының кайбер илләренә фармацевтика өлкәсендә продукция китерә һәм хезмәтләр күрсәтә.

Очрашу барышында Һиндстан компаниясе вәкиленә потенциаль хезмәттәшлек өчен Татарстан Республикасының сәнәгать мәйданчыклары – "Алабуга" СҖТ МИЗ" АҖ, "Химград" АҖ һәм "Л.Я.Карпов исемендәге химия заводы" АҖ тәкъдир ителде.