"Газны моторларга": "РариТЭК", "КАМАЗ" һәм "Газпром" экипажлары халыкара автойөреш старт алган урынга юнәлде

2019 елның 16 сентябре, дүшәмбе

"РариТЭК" компанияләре төркеме территориясендә "Зәңгәр коридор — Газны моторларга 2019" газ-мотор техникасы автоузышында катнашучыларга яхшы теләкләр яңгырады. "Газпром газомоторное топливо" һәм "КАМАЗ" вәкилләре, "РариТЭК" компанияләре төркеме җитәкчелеге, хезмәттәшләр, туганнар һәм дуслар чарада катнашучыларга теләктәшлек белдерергә дип килде.

"Зәңгәр коридор — газны моторларга 2019" халыкара газ-мотор техникасы узышының Россия этабы маршруты ("Русская" компрессор станциясе, Краснодар крае) стартына "РариТЭК" компанияләре төркеме автоколоннасы юл тотты.

Тәкъдим ителгән техника арасында ярымтагылмалы КАМАЗ 651156 йөк машинасы, хосусый җитештерелгән ЛОТОС 105 автобусы һәм Hyundai HD 78 фургоны сыекландырылган табигый газда (метанда) эшли. Йөгерештә шулай ук "Газпром газомоторное топливо" һәм "КАМАЗ" экипажлары да катнаша.

Чарага җыелучыларны сәламләделәр һәм машина йөртүчеләргә "КАМАЗ" ГАҖнең газ-мотор техникасы һәм диверсификацияләү буенча директоры Евгений Пронин, "Газпром газомоторное топливо" ҖЧҖнең җитештерү бүлеге җитәкчесе Всеволод Уткин һәм "РариТЭК" ДК генераль директоры Рафаэль Батыршин уңышлар теләде.

Автойөреш 20 сентябрьдә старт ала. Оештыручылар – "Газпром" һәм Германиянең Uniper SE компаниясе. Чарада ягулык сыйфатында компримацияләнгән һәм сыекландырылган табигый газ кулланучы җиңел, йөк һәм пассажир транспорт чаралары катнаша. Автойөреш метанда эшләүче техниканың югары ышанычлылыгын күрсәтә, ерак һәм аеруча ерак араларда пассажирлар йөртү һәм йөк ташу мөмкинлеген ассызыклый.

Быелгы автоузышның яңалыгы – старт көнендә "Русская" КС һәм Грайфсвальд арасында планлаштырылган телекүпер. "Северный поток" финишында финишка чыккан Европа этабында катнашучылар эстафетаны "Төрек агымы" стартында старт алган Россия этабында катнашучыларга тапшыра.

Россия узачак ара озынлыгы – 2 760 км. Маршрут Ростов, Воронеж, Белгород, Мәскәү, Новгород һәм Ленинград өлкәләре территорияләре буенча узачак.

Тикшерү курсы буенча газ-мотор базарында катнашучылар, дәүләт хакимияте органнары вәкилләре, экспертлар белән очрашулар, шулай ук "Газпром"ның яңа газ заправкасы объектларын файдалануга тапшыру чаралары оештырылды.

Тантаналы финиш 3 октябрьдә Санкт-Петербургта "Экспофорум" КҮ мәйданчыгында узачак.

"РариТЭК" компанияләре төркеме материаллары буенча