РЭА-2018 форумының эше дәвам итә

2018 елның 5 октябре, җомга

Бүген #РЭН 2018 уңаеннан Татарстан Республикасының бердәм күргәзмә экспозициясендә РФ энергетика министры Александр Новак, РФ энергетика министры урынбасары Антон Инюцын, "Россети" ГАҖ генераль директоры Павел Ливинский, РФ төзелеш һәм ТКХ министры Владимир Якушев булды. Төбәкне ТР сәнәгать һәм сәүдә министры урынбасары Алмаз Хөсәенов презентацияләде

Стенд Халыкара Форумында бердәм концептуаль экспозицияне белдерә, дүрт тематик бүлектән тора:

- энергетика комплексы

- энергетика нәтиҗәлелеге

- нефть табу, эшкәртү, химия сәнәгате

- газ инфраструктурасы.

Стендта "Татэнерго" АҖ, "Челтәр компаниясе" ААҖ, "Татнефть" ГАҖ, "ТАИФ" ДК кебек республиканың иң зур предприятиеләре буенча презентация мәгълүматлары, тармакның хәзерге һәм төп күрсәткечләре, шулай ук төбәктәге сәнәгать һәм энергия нәтиҗәлелеге турында кызыклы һәм уникаль фактлар, предприятиеләрнең демонстрацион макетлары, чыгарыла торган продукциянең уникаль үрнәкләре, фәнни эшләнешләр җиткерелә.

Эш программасы кысаларында 5 октябрьдә ТР Сәнәгать министрлыгы вәкилләре, ТЭК предприятиеләре җитәкчеләре түбәндәге чараларда катнашты:

• "2018-2019 елларның көзге-кышкы чорына электр энергетикасы субъектларын әзерләү барышы турында" россиякүләм киңәшмә;
  • Энергиядән сакчыл файдалануны популярлаштыру һәм ЯЭК мәгълүмати ачыклыгы буенча россиякүләм киңәшмә.

Россия энергетика атнасының соңгы көнендә Форумның яшьләр көне узачак, анда Казан дәүләт энергетика университеты укытучылары һәм студентлары катнашачак.

#ВместеЯрче РЭН 2018 яшьләр көне – энергетика нәтиҗәлелеге һәм энергетиканы үстерү өлкәсендәге иң әһәмиятле яшьләр вакыйгасы, биредә бер үк вакытта тармак оешмалары вәкилләре һәм әйдәп баручы экспертлар белән диалог, шулай ук төп тармак чараларына яшьләрнең көн тәртибен формалаштыру өчен ЯЭК һәм МСК яшь вәкилләре җыелачак.