"МедиаТЭК" конкурсының төбәк этабына йомгак ясалды

2018 елның 17 августы, җомга

Мссакүләм мәгълүмат чараларының, ягулык-энергетика комплексы компанияләре матбугат хезмәтләренең һәм региональ хакимиятләрнең IV Россиякүләм конкурсының төбәк этабына август уртасында эш комиссиясе тарафыннан йомгак ясалды. "МедиаТЭК" конкурсы ике этапта: төбәк һәм федераль дәрәҗәләрдә уздырыла. Татарстан Республикасы территориясендә конкурсның төбәк этабын уздыруга вәкаләтле орган булып Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы тора.

Заявкалар 2018 елның 5 июненнән 1 августына кадәр кабул ителде, конкурсның төбәк этабында катнашу өчен 10 номинация буенча 12 заявка тапшырылды. "МедиаТЭК" конкурсының төбәк этабына йомгак ясап, конкурс комиссиясе әгъзалары тавыш бирү юлы белән җиңүчеләрне билгеләде. Тавыш бирү беркетмәсе белән түбәндәге сылтама аша танышырга була:http://mpt.tatarstan.ru/rus/ren-2018.htm

Төбәк этабында җиңүчеләрнең проектлары алга таба федераль этапка юлланачак. Федераль этапның экспертлар советы составына иң зур федераль эшлекле ММЧ, Россиядәге югары уку йортларының журналистика факультетлары җитәкчеләре, дәүләт хакимияте органнары вәкилләре, ягулык-энергетика комплексы өлкәсендәге экспертлар керәчәк, ә экспертлар советына Россия Президенты матбугат сәркатибе Дмитрий Песков җитәкчелек итәчәк. Конкурска Энергетика нәтиҗәлеге һәм энергетика үсеше буенча "Россиянең энергетика атналыгы" Халыкара форумы кысаларында йомгак ясалачак, ул 2018 елның 3 октябреннән 6 сына кадәр Мәскәү шәһәрендә узачак.