Җил энергетикасы буенча киңәшмә

2018 елның 17 августы, җомга

Бу атнада КДЭУ базасында республика предприятиеләре һәм "ВЕСТАС МЭНЬЮФЭКЧУРИНГ РУС" ҖЧҖ (Vestas, Дания) белгечләре белән берлектә Татарстан Республикасында җил энергетикасы җайланмасы компонентлары җитештерүне локальләштерү мәсьәләсенә багышланган уртак киңәшмә узды. Киңәшмәдә Vestas компаниясенең җил энергетикасы җайланмалары презентацияләнде, республика предприятиеләрендәге җитештерү мөмкинлекләренә кагылышлы мәсьәләләр әйтелде.

"ВЕСТАС МЭНЬЮФЭКЧУРИНГ РУС" компаниясе кайбер компонентларны локальләштерү буенча республика предприятиеләре белән хезмәттәшлеккә мәнфәгатьле булуын белдерде.

Белешмә өчен

Vestas – дөньяда җил генераторлары җитештерүче иң зур компанияләрнең берсе. Хәзерге вакытта компания Россиядә җил энергетикасы җайланмасына комплект өлешләр җитештерүне локальләштерү буенча өч проектны гамәлгә ашыра.