“Росатом” ДК генераль директорының беренче урынбасары визиты

2018 елның 28 феврале, чәршәмбе

28 февральдә Татарстан Республикасына “Росатом” ДК генераль директоры урынбасары Николай Соломон килде.

Визит кысаларында Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов белән очрашу булды, аның барышында хезмәт җитештерүчәнлеге өлкәсендә Федераль һәм Региональ үзәкләрдәге компетенцияләрнең үзара багланыш мәсьәләләре турында сүз барды.

Исегезгә төшерик, Татарстан Республикасы узган елның август аенда расланган “Хезмәт җитештерүчәнлеген арттыру һәм мәшгульлеккә ярдәм итү” федераль өстенлекле программасын тормышка ашыру буенча беренче алты төбәк исемлегенә кергән төбәк булып тора.

Вакытның аз булуына карамастан, инде 2017 ел азагыннан башлап, “Росатом” дәүләт корпорациясе белгечләре тарафыннан бездәге ике предприятиедә сакчыл җитештерү коралларын гамәлгә кертү эшләре алып барыла, аларның берсендә бүген Николай Соломон үзе дә булды.