Көн тәртибендә - ваклап сатуда көндәшлекне арттыру

2017 елның 8 сентябре, җомга

2017 елның 7 сентябрендә Татарстан Республикасы Дәүләт Советында Татарстан Республикасы ваклап сату базарында конкуренцияне арттыру  буенча ведомствоара эшче төркем утырышы узды.

Утырышта Россия Федерациясе Дәүләт Думасы депутаты Әлфия Когогина, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутаты Таһир Һадиев, җитәкчеләре, Татарстан Республикасы министрлыклары һәм ведомстволары җитәкчеләре, Россия Федерациясе федераль хакимият органнарының территориаль структуралары, Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләр, сәүдә челтәрләре вәкилләре катнашты.

Чара кысаларында Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры урынбасары Денис Вәлиев ведомствоара эшче төркем әгъзалары карамагына сәүдә турындагы канунның азык-төлек товарлары белән ваклап сату өлкәсендә көндәшлекне үстерү турында үзгәрешләр кертү тәкъдимен кертте.

Шулай ук, утырышта эшче төркем әгъзалары сәүдә челтәрләре һәм товар җитештерүчеләр арасында хезмәттәшлек турында фикер алыштылар.