декабрь, 2019 ел
сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов җитәкчелегендә сәнәгать предприятиеләре белән киңәшмә кысаларында "Ел инженеры" республика конкурсында җиңүчеләрне бүләкләү тантанасы узды.

Конкурс өч яшь категориясендәге 12 тармак номинациясе буенча беренче тапкыр үткәрелде.  Конкурста катнашуга 258 гариза бирелгән, аларны карау йомгаклары буенча республиканың 21 предприятиесеннән 33 вәкил җиңүче дип табылган. Ибраһим Хисамиев җитәкчелегендәге конкурс комиссиясе тәкъдим ителгән эшләрнең югары дәрәҗәдә булуын билгеләп үтте.

"Ел инженеры" бәйгесе призерлары исемлеге  сылтама буенча урнаштырылган, аларның һәркайсына стажировка узу өчен Сертификат, статуэтка һәм IPad планшеты тапшырылды.