август, 2019 ел
җомга

2019 елның 23 июлендә Татарстан Республикасы Арбитраж суды карары белән "КЗСК" ААҖ банкрот дип танылган һәм аңа карата конкурс производствосы процедурасы кертелгән. Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, Россия Федерациясе Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы һәм "КЗСК" ААҖ продукциясен китертүдә мәнфәгатьле предприятиеләр белән берлектә, конкурс шартларында, шул исәптән мөлкәт комплексын арендага бирү мөмкинлеге белән дә, производствоны саклап калу буенча мөмкин булганча эш алып барыла.

"Банкротлык (бөлгенлеккә төшү) турында" 2002 елның 26 октябрендәге 127-ФЗ номерлы Федераль закон нормалары нигезендә заемчының производство эшчәнлеген саклау (дәвам иттерү) турында карар кредиторларның гомуми җыелышында кабул ителә.

Бүген, 9 август көнне, "КЗСК" ААҖ завод идарәсе бинасында (Лебедев ур., 1) кредиторлар җыелышы булды. "КЗСК" ААҖ җитештерү куәтләрен мәнфәгатьле инвесторга арендага тапшыруның норматив-хокукый нигезен эшләп чыгару максатында конкурс производствосын үткәрү чорында җитештерү эшчәнлеген хәл итү турындагы мәсьәлә 2019 елның 30 августыннан соңга кичектерелде.

ТР Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, мәнфәгатьле барлык якларны җәлеп итеп, "КЗСК" ААҖ эшен тәэмин итү буенча ярдәм күрсәтүен дәвам итәчәк.

Тэглар: КЗСК КЗСК-силикон