ноябрь, 2019 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасына эш визиты белән Ханкинтатукку (Финляндия) компаниясенең директорлар советы рәисе, медицина фәннәре докторы, профессор Аймо Юхани Нисканен килде.

ТР Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында профессор белән очрашуны министр урынбасары Алексей Савельчев үткәрде. Яклар төрле категорияләрдәге азык-төлек өстәлмәләре җитештерү өлкәсендә хезмәттәшлек турында фикер алышты.

Профессорның Татарстан Республикасына килүенең төп максаты – "Йөрәк-кан тамырлары авырулы пациентларны амбулатор алып баруның көнүзәк мәсьәләләре" дигән россиякүләм конгрессында катнашу.

ноябрь, 2019 ел
сишәмбе

ТР Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында Росздравнадзор, Бөтенроссия Медицина техникасы фәнни-тикшеренү һәм сынау институты (Росздравнадзор), ТР буенча Росздравнадзорның территориаль органы, "Росздравнадзор" һәм "Фарммедполис" медицинада куллану чараларының әйләнешенә экспертиза, аларны исәпкә алу һәм анализлау буенча мәгълүмат-методика үзәге" ФДБУ вәкилләре катнашында киңәшмә узды.

Очрашуны министр урынбасары Алексей Савельчев үткәрде. Чарада катнашучылар Казанда медицина эшләнмәләренең һәм дару препаратларының туры килү-килмәвен бәяләү буенча аккредитацияләнгән Росздравнадзор лабораториясен оештыру мәсьәләләре турында фикер алышты.

август, 2019 ел
җомга

Бүген Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында Татарстан Республикасында урта һәм кече тоннажлы химияне үстерү мәсьәләләре буенча ведомствоара эшче төркем утырышы узды.

Утырышта министр урынбасары Алексей Савельчев, ТАИФ, Татнефть, Казаноргсинтез, Татнефтехиминвест-холдинг предприятиеләре вәкилләре һәм башкалар катнашты.

Утырыш барышында "Миррико" ДК бизнес берәмлеге директоры Марат Ильязов һәм КФУ Фармацевтика фәнни-белем бирү үзәге директоры Юрий Штырлин нефть эшкәртү һәм нефть химиясе, шулай ук фармацевтика предприятиеләре өчен кече тоннажлы химия җитештерү буенча проектларны тәкъдим итте.

Фикер алышу барышында утырышта катнашучылар әлеге проектларны гамәлгә ашыру кирәклеге хакында билгеләде, алар импортны киметүгә һәм химик продукциянең эчке производствосы үсешенә ярдәм итәчәк.