сентябрь, 2019 ел
пәнҗешәмбе

Бүген ТР Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында Atlas Copco һәм LEWA/Nikkiso компаниясенең Татарстан Республикасы предприятиеләре белән хезмәттәшлеген үстерү мәсьәләләре буенча эшче төркем утырышы узды.

Очрашу кысаларында яклар газ-мотор ягулыгы базарын үстерү өлкәсендә хезмәттәшлек перспективалары, компрессор һәм вакуум техникасы, насос һәм криоген җайланмалар проектлау һәм җитештерү өлкәсендә уртак проектларны гамәлгә ашыру турында фикер алышты.

Утырышның көн тәртибенә кертелгән беренче мәсьәлә – LEWA/Nikkiso компаниясе белән Татарстан Республикасын табигый газны сыекландыру җайланмалары белән тәэмин итү буенча хезмәттәшлек итү.

Тәэмин итүләр проектына техник нигезләүне Nikkiso компаниясе вице-президенты Ханс-Йорг Линке тәкъдим итте.

Ул билгеләп үткәнчә, Nikkiso-төрле эшчәнлек юнәлешләрендәге предприятиеләр кергән компанияләр төркеме: криоген насослар, химия сәнәгате өчен насослар, медицина техникасы, аэрокосмик җиһазлар җитештерү, шулай ук дозалы насослар җитештерү – LEWA бүлекчәсенең эшчәнлек өлкәсе.

"Казанкомпрессормаш" ААҖдә Atlas Copco компрессорлары җитештерү урынын локальләштерү концепциясе фикер алышуның икенче мәсьәләсе булды.

Исегезгә төшерәбез, Atlas Copco компаниясе белән алдагы очрашу Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында агымдагы елның июнендә узган иде. Яклар Татарстан Республикасының нефть, газ, химия һәм машина төзелеше комплексы предприятиеләре белән хезмәттәшлек итү мөмкинлекләре турында сөйләшкәннәр иде.

июнь, 2019 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Казанга "Газ.Технологик процесслар" юнәлеше буенча Atlas Copco компаниясе президенты Роберт Радимецки һәм компания вәкиле, Falk Beratung GmbH компаниясе генераль директоры – доктор Томас Фальк эш визиты белән килде.

Визит өчен Atlas Copco компаниясенең Татарстан Республикасының нефть, газ, химия һәм машина төзелеше комплексларының эре сәнәгать предприятиеләре белән хезмәттәшлек итәргә теләве сәбәпче булган.

Визитның эш программасы кысаларында Роберт Радимецки һәм доктор Томас Фальк ТР Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында булдылар, биредә алар белән ТР сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов очрашты.

Фикер алышу темасы Татарстан Республикасында хезмәттәшлекне оештыру һәм җитештерүне локальләштерү мәсьәләләренә багышланды.

Көннең икенче яртысында кунаклар Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында булдылар, анда аларны Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов сәламләде. Яклар Atlas Copco компаниясе белән хезмәттәшлекнең перспектив юнәлешләре буенча тәкъдимнәре турында фикер алышты.