декабрь, 2017 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов җитәкчелегендәге ТР делегациясе бу көннәрдә Италиянең Милан шәһәрендә эшлекле визит кыла. Республика башлыгын сәфәрдә ТР Премьер-министры урынбасары – сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов, ТР төрле министрлыкларыннан һәм ведомстволарыннан вәкилләр, шулай ук республикадагы берничә сәнәгать предприятиесе җитәкчеләре озата бара.

Визит кысаларында Татарстан вәкилләре берничә очрашуда катнашачак, асылда, Ломбардия өлкәсе Президенты Роберто Марони, Сәнәгатьчеләр ассоциациясе Президенты Карло Бономи белән күрешәчәк. Моннан тыш, ТР делегациясе планнарында төбәктәге сәнәгый предприятиеләрне карау, шулай ук татар диаспорасы әгъзалары белән күрешү дә күздә тотыла.

Партнерлык мөнәсәбәтләрен үстерүгә кагылышлы мәсьәләләр турында “Италия-Татарстан” бизнес-форумы кысаларында ныклабрак сөйләшү күздә тотыла. Татарстан вәкилләре Италиядәге бизнесменнарга республиканың икътисадый, сәнәгый һәм инвестицион потенциалы турында мәгълүмат җиткерәчәк.

12 декабрьдә Россиякүләм гражданнарны кабул итү көне уздырыла – теләсә кайсы Россия кешесенә үзен борчыган сорауларга җавап алу мөмкинлеге бирелә. Татарстанда яшәүчеләр үзләрен борчыган мәсьәләләр белән, асылда, Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгына мөрәҗәгать итә ала.

Россия Федерациясе Президенты йөкләмәсе нигезендә ел саен, 2013 елның 12 декабреннән башлап, Россия Федерациясе Конституциясе Көнендә дәүләт хакимияте органнарында һәм җирле үзидарә органнарында Россиякүләм гражданнарны кабул итү көне уздырыла.

Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында гражданнарны шәхсән кабул итү 12 декабрь көнне, кабул итүнең бердәм вакытында – җирле вакыт белән 12:00-20:00 сәгатьләрдә гамәлгә ашырылачак. Адресы: Казан ш., Островский урамы, 4.

Шәхсән кабул итү чират тәртибендә, паспортны күрсәтеп уздырыла.