12 декабрь – Россиякүләм гражданнарны кабул итү көне

2017 елның 12 декабре, сишәмбе

12 декабрьдә Россиякүләм гражданнарны кабул итү көне уздырыла – теләсә кайсы Россия кешесенә үзен борчыган сорауларга җавап алу мөмкинлеге бирелә. Татарстанда яшәүчеләр үзләрен борчыган мәсьәләләр белән, асылда, Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгына мөрәҗәгать итә ала.

Россия Федерациясе Президенты йөкләмәсе нигезендә ел саен, 2013 елның 12 декабреннән башлап, Россия Федерациясе Конституциясе Көнендә дәүләт хакимияте органнарында һәм җирле үзидарә органнарында Россиякүләм гражданнарны кабул итү көне уздырыла.

Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында гражданнарны шәхсән кабул итү 12 декабрь көнне, кабул итүнең бердәм вакытында – җирле вакыт белән 12:00-20:00 сәгатьләрдә гамәлгә ашырылачак. Адресы: Казан ш., Островский урамы, 4.

Шәхсән кабул итү чират тәртибендә, паспортны күрсәтеп уздырыла.