октябрь, 2017 ел
чәршәмбе

Пәнҗешәмбе, 5 октябрьдә Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында "Югарыга!" Республика яшь лидерлары конкурсы катнашучыларын сайлап алу этабы узачак.

"Югарыга!" республика конкурсы - "Кадрлар резервы"  яшьләр  проектының йомгаклау этабы. Республиканың иң уңышлы яшьләре Татарстан Республикасы хөкүмәте составына керү мөмкинлеге өчен көрәшә.

Конкурсның читтән торып уздырылган этабында Татарстан Республикасының 24 муниципаль һәм шәһәр берәмлегеннән 120 кеше катнашты, шулай ук, Россия Федерациясенең башка төбәкләреннән 5 кеше килде. Әмма көндезге катнашуга чакыруны нибары 30 кеше генә ала алды.

Һәр катнашучы министрлыкның гамәлдә булган бурычларын хәл итәргә юнәлдерелгән социаль проект тәкъдим итәргә.

"Югарыга!" республика конкурсының компетентлы жюрисы конкурста катнашучыларда ораторлык сәнгатен, дөрес һәм матур итеп сөйли белү сәләтен, гомуми күзаалау, проектын тәкъдир итү күнекмәләрен бәяли.

Конкурс комиссиясендә дәүләт хезмәте, җәмәгатьчелек, фән, мәдәният өлкәсе вәкилләре һәм Татарстан Республикасы Яшьләр хөкүмәтенең гамәлдәге әгъзалары катнашачак.

Конкурста җиңүчеләр дәүләт хакимияте органнарында, иҗтимагый берләшмәләрдә, шәһәр һәм республика эре предприятиеләрдә стажировка үтү мөмкинлеген һәм Татарстан Республикасы Яшьләр хөкүмәте составына керү, шулай ук, яшьләр программасы буенча халыкара стажировка узу мөмкинлеген алачак.

Алабугада Ford Sollers заводы конвейерыннан 50 меңенче Ford Transit төште. Россия базары өчен LCV модельнең юбилей экземпляры бөтен металлы кызыл төстәге Race Red фургоны, ул урта базалы һәм Duratorq дизельле двигателе (125 ат көче) белән җиһазландырылган (2,2 литр сыешлы), тулы рөхсәт ителгән авырлыгы - 3,1 тонна.

Исегезгә төшерик, Россиядә Ford Тransit автомобилен җитештерү 2012нче ел башында башланып китте. Татарстанда Ford Sollers заводы конвейерына нәкъ менә беренчеләрдән булып Ford Transit автомобиле килеп басты. Бүген Алабугада Ford Transit автомобиленең соңгы 4нче буын автомобиле тулы цикл технологиясе буенча-эретеп ябыштырылган һәм буялган кузовлы автомобильләр җитештерелә. Шунысын өстәргә кирәк, Ford Transit фургоны һәм микроавтобуслары бөтен Россия буенча кулланыла, почта һәм товарлар ташу, ашыгыч медицина ярдәме күрсәтү хезмәтендә, балаларны мәктәпләргә илтү максатында, шәһәр һәм шәһәрара маршрутларда һәм нәтиҗәле рәвештә кече һәм урта бизнес бурычларын хәл итүдә актив кулланышта йөри.

2017 елның 1-2 ноябрендә Иранның Тегеран шәһәрендә Россия гастроном атналыгы узачак. «Russian Gastro Week»

Российская гастрономическая неделя в Иране (г.Тегеран) пройдет с 1 по 2 ноября 2017 года. «Russian Gastro Week» атналыгы 50 дән артык Россия азык-төлек продукциясе җитештерүчеләрен һәм Иран ягыннан 150гә якын импорт һәм дистрибьютер эше белән шөгыльләнүчеләрне җыячак. Чарада катнашучыларны һәм кунакларны масштаблы россия азык-төлек продуктлары күргәзмәсе һәм максатчан b2b-очрашулар көтә.

Татарстан азык-төлек продукциясе җитештерүчеләрен әлеге проектта катнашырга чакырабыз.

Катнашу сораулары хакында хатны Анастасия Морозкина исеменә Morozkina@exportcenter.ru электрон почтасына җибәрүегез сорала.

Элемтә өчен тел.: +7 (495) 937-4747 (доб. 6227), моб.: +7 (926) 302-6979

Россия экспорт үзәге аренда, чараны оештыру өчен мәйданчыкны бизәү, күргәзмәне җиһазлауны тәэмин итү эшләренең чыгымын үз өстенә ала.

үз өстенә ала бәйле чыгымнар белән аренда һәм рәсмиләштерү өчен мәйданчыклар чаралар, шулай ук җиһазлар белән тәэмин итү өчен кирәкле максатларда күргәзмә. Теркәлү взносы түләтелми. Юл һәм яшәү шартларын оештыру, шулай ук, күргәзмәдә катнашучы товарларны Иран территориясенә җиткерү катнашучылар тарафыннан мөстәкыйль башкарыла.

Иран базарына тәкъдим ителәчәк продукция һәм компанияләр эшчәнлеге турында кыскача мәгълүматлы каталог бастыру каралган.