август, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Бүген 17 августа Татарстан Республикасы делегациясенең Төркиянең Измир шәһәренә визиты кысаларында Татарстан-Измир эшлекле форумы узды. Сәламләү сүзе белән анда ТР Премьер-министры урынбасары – ТР сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов һәм Измир шәһәренең Сәүдә палатасы  Башкарма Советы Президенты Экрем Демитраш әфәнде, шулай ук, Татарстан Республикасы Сәүдә-сәнәгать палатасы Рәисе Шамил Агеев чыгыш ясадылар.

Форум барышында Татарстан Республикасының инвестиция һәм сәүдә-икътисади потенциалы,  «Алабуга» МИЗ, өстенлекле социаль-икътисади үсеш территориясе (ТОСЭР) тәкъдир ителде, Эгей төбәгенең презентациясе һәм В2В очрашулар узды.

Форум кысаларында Татарстан Республикасы Сәүдә-сәнәгать палатасы һәм Измир шәһәренең Сәүдә палатасы арасында килешү имзаланды.