Республикада иң яхшы товар һәм хезмәт җитештерүчеләрне бүләкләделәр

2019 елның 25 декабре, чәршәмбе

Казан Ратушасында "Татарстан Республикасының иң яхшы товарлары һәм хезмәт күрсәтүләре - 2019" конкурсы лауреатларын бүләкләү тантанасы узды.

Конкурс лауреатларына дипломнарны Татарстан Республикасы Премьер-министрының беренче урынбасары Рөстәм Нигъмәтуллин, Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов, Татарстан Республикасы Мәдәният министрлыгы, Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгы вәкилләре һәм башка рәсми затлар тапшырды.

Бәйге Татарстан Республикасында "Россиянең иң яхшы 100 товары" программасы кысаларында инде беренче ел гына үткәрелми. Конкурста катнашу үз товарыңны яки хезмәт күрсәтүне генә түгел, ә аларны иң яхшы яктан күрсәтергә дә уникаль мөмкинлек бирә.

2019 елда конкурста Татарстанның 230 предприятиесе һәм оешмасыннан 453 товар һәм хезмәт күрсәтү тәкъдим ителгән. Шуларның 135се – лауреат, 138е – I дәрәҗә дипломант, 162се – II дәрәҗә дипломант.

Конкурс нәтиҗәләре шуны раслый: республикада импортны алыштыру буенча актив эш алып барыла, инновацион проектлар гамәлгә кертелә, югары сыйфатлы продукциянең яңа төрләрен җитештерү үзләштерелә, кирәкле хезмәт күрсәтү өлкәсе үсә.

Казан Ратушасында Татарстанның алдынгы сәнәгать предприятиеләре – "Татнефть", "Нижнекамскнефтехим", "Казаноргсинтез", "Казан гипронииавиапромы", "А.М.Горький исемендәге Зеленодольск заводы" һәм башкалар катнашты.

Республиканың өч предприятиесе 2019 елда "Россиянең иң яхшы 100 товары" Бөтенроссия конкурсының югары бүләкләренә лаек булган:

• "Импортны алыштырудагы уңышлар өчен" призы - "ТМС групп" ҖЧҖ ИК – 80 ℃ температурада файдалану өчен металл пластмасса торбалар һәм патрубкалары;
  • "Инновация" призы – "Инновацияле технологияләр" ҖЧҖ – "Re-Flame" уттан яклаучы состав;
  • "Сыйфат тәме" призы – "Казан шәһәренең Азык-төлек һәм социаль туклану департаменты" АҖ – дәвалау һәм профилактик туклануның әчетелгән сөт продукты Бифилайф, шикәрле Бифилайф.